7 Απριλίου:

Σας προσκαλούμε στην ημερίδα με θέμα
«Χτίζοντας στα παιδιά μας σωστές διατροφικές συνήθειες»,
που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 7 Απριλίου, στις 18:00 μ.μ. στην Εστία του Πύργου.
Κατά τη διάρκεια της ημερίδας θα έχουμε την ευκαιρία να συναντηθούμε, να ενημερωθούμε και να απαντηθούν τυχόν ερωτήματα  μας σχετικά με τα θέματα συζήτησης.

2 Νοεμβρίου:

«Έγκριση υλοποίησης του 6ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Μαθηματικών Ικανοτήτων «Πυθαγόρας» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας» για το σχολικό έτος 2023-2024

11 Σεπτεμβρίου:

Αγιασμός

Ο Αγιασμός  για τις τάξεις Α' και Β' θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:30 στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου του Μεγαλοχωρίου.

Ο Αγιασμός για τις τάξεις Γ', Δ', Ε'  και ΣΤ' θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 09:00 στην αυλή του Δημοτικού Σχολείου του Πύργου.

Ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά στις μαθήτριες και τους μαθητές του σχολείου μας.

7 Σεπτεμβρίου:

Υλικά

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

κάντε κλικ στο τμήμα στο οποίο ανήκει το παιδί σας ώστε να κατεβάσετε τα υλικά που θα χρειαστούν οι δάσκαλοι των τμημάτων και οι δάσκαλοι ειδικοτήτων.